Jau ruošiatės „IKI Velomaratonui“? Pasirūpinkite visomis saugaus ir malonaus važiavimo dviračiu komponentais! DECATHLON profesionalai pataria, į ką atkreipti dėmesį prieš startą rugpjūčio priešpaskutinį sekmadienį.
1. Techniškai tvarkingas dviratis – gerai veikiančios, sureguliuotos pavaros, saugiai dirbantys stabdžiai, ne per laisvos prisukamos dviračio detalės, tvirtai prisukti pedalai.
2. Taisyklingas dviračio balnelio aukštis – jis nustatomas pagal klubų aukštį, dviratininkui stovint ištiestomis kojomis. Per žemai nuleistas balnelis minant dviračiu neleis kojų raumenims pilnai išsitiesti, tad jis neatsipalaiduodamas dirbs viso važiavimo metu, o tai skatins nuovargį ir didesnį pieno rūgščių išsiskyrimą. Esant per aukštai iškeltam balneliui bus tempiamos čiurnos, atsiras kraipymasis į šalis minant dviratį, dėl to gali nutrinti sėdmenis.
3. Tinkamas oro slėgis padangose – pripūstomis padangomis važiuojama greičiau.
4. Saugumas – svarbu nepamiršti privalomų aksesuarų kiekvieno dviratininko saugumui – šalmo ir pirštinių. Šalmas turi atitikti galvos dydį, tad renkantis tinkamiausią, rekomenduojame išbandyti keletą modelių, kad rastumėte sau patogiausią. Jei galite, išsyk matuokitės šalmą su jau naudojamais arba naujai pasirinktais akiniais. Svarbu mokėti teisingai užsidėti šalmą: priekyje jis turi siekti jūsų antakius, uždengti visą kaktą, šalmo gale užveržimo mechanizmas turi tvirtai, bet maloniai prilaikyti galvą. Susegamas šalmo dirželis priekyje turėtų būti įtemptas taip, kad tarp jo ir smakro dar tilptų pirštas, kad lengvai lenkiant galvą, nesijaustų smaugimo. Papurtykite galvą su šalmu – jis turi nejudėti. Tuo tarpu pirštinės nėra tik apauga nuo galimų nuospaudų laikant dviračio vairą. Kita jų paskirtis – leidžia teisingai griūti, kai stengiamasi, jei tik įmanoma, pirmiausia kristi plaštakomis į priekį, taip apsaugant kitas kūno dalis.
5. Rekomenduojama važiuoti su sportine apranga, kuri garina prakaitą, sumažina vėjo pasipriešinimą ir odos nutrynimo riziką (pvz., pagalvėlės dviratininko šortuose).
6. Mityba – labai svarbu, kad dviratininkas pagalvotų apie pakankamą išgeriamų skysčių kiekį. Rekomenduotina per valandą išgerti 1 l gėrimo. Tai gali būti tiek vanduo, tiek izotoniniai gėrimai, papildyti vitaminais, mineralais ir angliavandeniais, kurie varžybų metu suteiks papildomos energijos. Rekomenduojama sočiau pavalgyti vakare prieš varžybas ir 3 val. prieš startą. Labai tinka grūdiniai produktai, bananai ir netgi bandelė su džemu.
7. Žinoma, koks sėkmingas važiavimas be pagrindinių ingridientų – geros nuotaikos, drąsos ir pozityvaus nusiteikimo!