Važiavimas dviračiu lauke gali būti ir puiki treniruotė, ir vaizdingas nuotykis, o su tinkama dviratininko apranga galėsite patogiai jaustis visos kelionės metu. „IKI Velomaratonas“ organizatoriai pateikia keletą pagrindinių patarimų, ką dėvėti, kai šilta, vėsu ir net kai šalta.
Nesvarbu, ar važiuojate dviračiu draugiškomis miesto gatvėmis, ar kalnų dviračiu, kad pasigrožėtumėte vaizdais, yra keletas būtiniausių dviračių aprangos detalių, kurios padės maksimaliai išnaudoti kelionės galimybes. Nuo aprangos iki saugos priemonių – štai ką dėvėti važiuojant dviračiu.
Patogumas – svarbiausia
Rinkitės patogius drabužius, kurie nevaržytų rankų ir kojų judesių. Važinėjimas dviračiu su tokiais drabužiais kaip džinsai, aptemptos suknelės ar kelnės gali apriboti jūsų raumenų darbą. Kai kurie drabužiai turi storas ir stambias siūles, kurios gali trintis ir sukelti skausmą. Taip pat nedėvėkite drabužių su per siaura juosmens juosta. Turite turėti galimybę kvėpuoti!
Įsitikinkite, kad kelnių klešnės nėra plačios ar platėjančios, nes jos gali įsipainioti ir net plyšti. Jei neturite kitos alternatyvos, naudokite dviračio spaustukus ar ilgas tvirtas kojines, kad jas pritvirtintumėte. Ši problema nėra tokia aktuali dviračiams, kurie turi grandines, purvasaugius ir sijonų apsaugas, kaip antai daugelis Danijoje ir Nyderlanduose parduodamų dviračių.
Pasistenkite dėvėti paprastas sportines kelnes, siaurėjančias ties kulkšnimis, galinčios tikti bėgimui ar kitam sportui.
Priklausomai nuo oro sąlygų, viršutiniai drabužiai gali būti paprasti marškinėliai ar sportinė liemenėle. Jei šalta, apsivilkite ploną megztinį su gobtuvu ilgomis rankovėmis arba megztinį – tai geriau nei džemperis, nes galite atsegti užtrauktuką arba atsisegti sagą, jei norite šiek tiek atvėsti. Važiuodami dviračiu sušilsite, todėl dėvėdami vieną storą megztinį negalėsite nusimesti sluoksnio ar užsidėti kito. Sluoksniavimas yra raktas į tinkamą temperatūrą, nesvarbu, ar važiuojate dviračiu karštą saulėtą, ar šaltą ir drėgną dieną.
Jei lyja, paprastas ploną neperšlampamą striukę, kuri nėra per ilga, padės jums išlikti sausiems. Brangesnės dviratininkų striukės yra pralaidžios orui ir turi ilgesnę nugarinę dalį, kad uždengtų nugarą ir užpakalinę kūno dalį, jeigu pučia vėjas.
Ką dėvėti važiuojant dviračiu į darbą?
O tiems, kurie į darbą nori keliauti dviračiu, svarbiausia – išlikti sausam, šiltam (arba vėsiam, jei tai vasara). Kiekvienam yra malonu į darbą atvykti švariam.
Tie, kuriems darbo vietoje reikia dėvėti kostiumą, kostiumėlį ar darbo aprangą, siūloma dėvėti lengvą, patogią ir gerai „kvėpuojančią“ aprangą, o biure persirengti „darbine“. Tada nereikės baimintis, kad važiuojant išsitepsite ar suprakaituosite.
- Tolėliau važiuojantys ir sparčiau minantys kartais renkasi sportinę aprangą, o atvykę į darbą nusiprausia ir persirengia. Jeigu nėra tokios galimybės darbo vietoje – turėkite drėgnų servetėlių.
- Pravartu vežiotis lietpaltį ar neperšlampamą ant aprangos viršaus užvelkamą kostiumą. Galite įsigyti ir specialius antbačius – tuomet per lietų ir purvą galima minti net ir su lakiniais batais.
- Jeigu į darbą vežatės daiktų ar kompiuterį – paprasta kuprinė ant nugaros nėra geras pasirinkimas. Svarbu, kad kuprinės nugaros atrama būtų „kvėpuojanti“ – įsiūtas atitrauktas nuo nugarėlės tinklelio. Dviračio krepšys yra tvirtinamas prie bagažinės, todėl kompiuterį tektų įpakuoti į minkštesnį įdėklą.
- Tiems, kurie nenori važiuoti ilgų atstumų, siūloma rinktis sulankstomą dviratį. Jį galima pavėžėti arčiau biuro viešuoju transportu ar automobilio bagažinėje. Patogiau spręsti ir saugumo problemą – sulanksčius toks dviratis tilps ir netrukdys pastatytas tiesiog bet kuriame darbo vietos kampe.
Visi dviratininkai privalo dėvėti šalmą bei turėti pagrindinius priedus prie aprangos: šviesą atspindinčias juosteles, kurių dėka būsite geriau matomas kelyje.
Jau 13-tą kartą vykstanti didžiausia Baltijos šalyse dviračių šventė „IKI Velomaratonas“ šiemet kviečia riedėti rugpjūčio 21 d. Vilniuje. Startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Dviratininkai mėgėjai pasirinktinai riedės 10, 20 arba 30 km trasa. Sportininkai – 50 ir 100 km. El. paspirtukų, vaikų bei „Terrasport“ riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupės dalyviai važiuos atskiroje, 2,2 km ilgio trasoje. Dalyviai registruotis gali: www.ikivelomaratonas.lt.
Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.